XIX MIĘDZYNARODOWE  MISTRZOSTWA

W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH

III  MISTRZOSTWA POLSKI W GMiL

W dniach 21-22.0.2005r we Wrocławiu odbył się krajowy finał konkursu, natomiast eliminacje zorganizowała Politechnika Wrocławska  i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Nasi zawodnicy rywalizowali z najlepszymi uczniami  polskich gimnazjów. Wśród najtęższych matematycznych głów znaleźli się: Adriana Kretkowska, Marcel Młyńczak  oraz Magdalena Zienkiewicz.

Finał pierwszego etapu odbył się 21 maja, a najlepszy wynik spośród naszej trójki uzyskał Marcel Młyńczak, który zakwalifikował się  do II finału w dniu 22 maja. Nie zajęliśmy miejsc medalowych, ale mogliśmy uczestniczyć w rywalizacji z najlepszymi.

Może w przyszłym roku uda się nam włączyć do walki o miejsce na podium.

Uczniów do konkursu przygotowywała  i wyjazd do Wrocławia zorganizowała pani Małgorzata Czerepaniak - nauczyciel matematyki.